Co robimy?

Spotykamy się 3 razy w tygodniu na 3 godziny po południu, gdy w szkole kończą się już zajęcia. Mamy różne zajęcia.

1. Zajęcia z gospodarstwa domowego ( pani Ania )
Są to głównie zajęcia kulinarne. Robimy zdrowe sałatki ( to nasza specjalność ).
Każdy ma coś do obierania i krojenia. Potem mieszamy, dodajemy przyprawy i zjadamy.
Lubimy placki z jabłkami lub z ziemniaków ( zapraszamy wtedy wszystkich ,którzy jeszcze są w szkole- zapach rozchodzi się po całej szkole więc co chwila ktoś puka do drzwi i chce spróbować naszych placków). Pieczemy pierniki na Boże Narodzenie, lukrujemy je.
Pieczemy torty na nasze urodziny i imieniny oraz jubileusze klubu.
Oczywiście ćwiczymy też sprzątanie, szykowanie stołu do posiłków, mycie naczyń.

2. Zajęcia plastyczne ( pani Agnieszka )
Pracujemy w różnych materiałach i technikach. Przede wszystkim robimy dekoracje oraz rekwizyty na nasze przedstawienia, na które zapraszamy gości.
Przed świętami szykujemy kartki dla naszych bliskich i przyjaciół.

3. Zajęcia usprawniające ruchowo w grupie oraz indywidualnie ( pan Paweł )
Ćwiczymy na sali gimnastycznej, na boisku i placu zabaw oraz w specjalistycznych gabinetach.
Zajęcia są dostosowywane do potrzeb i oczekiwań naszych klubowiczów.
Pan Paweł wie co komu potrzeba. Większość klubowiczów to absolwenci , których pan Paweł świetnie zna i z nimi pracował w czasie edukacji szkolnej.
Mamy do dyspozycji 3 rowerki rehabilitacyjne trójkołowe , które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klubowiczów i są wykorzystywane również w naszych przedstawieniach.

4. Zajęcia ogólnorozwojowe ( pani Jola )
Pani Jola wykorzystuje różne aktywności aby rozwijać wiedzę z różnych dziedzin. Zajęcia dostosowujemy do pór roku i różnych uroczystości.
Gdy jest ładna pogoda wychodzimy na spacery na nasz plac zabaw lub siadamy przy fontannie z żabą z brązu grającą na banjo , aby się ochłodzić w upalny dzień i złapać trochę słońca, no i pośmiać się całą piersią lub zrobić trochę fotek i porozmawiać o różnych ważnych dla nas sprawach.

5. Zajęcia z artterapii ( pani Ania )
Na zajęciach pracujemy nad nowymi przedstawieniami. Ćwiczymy układy taneczne wykorzystywane w przedstawieniach i ćwiczymy teksty.
Słuchamy muzyki w tym tzw. klasycznej. Nawiązaliśmy kontakt z podstawową Szkolą Muzyczną na ul. Wiktorskiej. Zamierzamy chodzić na koncerty i zapraszać do nas uczniów na zajęcia. Będziemy też zapraszać profesjonalnych muzyków, aby poznać instrumenty muzyczne i usłyszeć na żywo jak pięknie na nich można grać. Może nawet będziemy próbować się nauczyć. Już próbowaliśmy na gitarze.

6. Zajęcia indywidualne z logopedii ( pani Basia )
Pani Basia pomaga naszym klubowiczom w komunikacji . Osoby, które nie mówią ćwiczą jak posługiwać się komunikatorami lub inną metodą pozawerbalnego komunikowania się .
Osoby mówiące ćwiczą oddech i wymowę .Są to jedne z najbardziej lubianych zajęć.

6. Zajęcia indywidualne z rewalidacji ( pani Jola )
Zajęcia te pomagają rozwijać różne zaburzone sfery rozwoju u naszych klubowiczów.
Pani Jola ma bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu takich zajęć i świetnie rozumie naszych klubowiczów. Z wieloma z nich pracowała w czasie ich edukacji w zespole.

7. Zajęcia indywidualne z psychologiem ( pani Joasia)
Pani Joasia pracuje ze wszystkimi klubowiczami pomagając im w ich problemach.

Co roku organizujemy 3-4 przedstawienia.

W 2015 r. wystawiliśmy w grudniu Jasełka.W 2016 r. wystawiliśmy przed wakacjami przedstawienie „ W naszym Klubie fajnie jest”,
w październiku z okazji 2 roku działalności przedstawienie „ Przygody Ciekawskiego Kota”
w grudniu Jasełka
W 2017 r. w kwietniu z okazji Wielkanocy przedstawienie ”Wiosna, Wielkanoc”
w czerwcu przed wakacjami przedstawienie „Kolorowy Świat”
w listopadzie na 3 lecie klubu „Jubileusz”
w grudniu Jasełka
w 2018 r. w kwietniu „Przedstawienie Wielkanocne”
w czerwcu „ Jedziemy na wakacje”
Na przedstawienia są zapraszani goście ze szkoły i spoza naszej placówki, nasi przyjaciele, znajomi, rodziny, osoby zainteresowane działalnością naszej placówki.
Dyrekcja oraz uczniowie Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych są obecni na każdym naszym przedstawieniu. Była też u nas pani dyrektor z Biura Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy pani Marta Jakubiak oraz panie inspektorki z tego biura, które prowadzi nasz klub z ramienia m. st. Warszawy skąd dostajemy dofinansowanie.
Możemy się wtedy zaprezentować i pokazać jak funkcjonujemy oraz jak cieszymy się z pobytu w Klubie.